Zajmujemy się produkcją i sprzedażą wiat. Nasza oferta nie ogranicza się do samej dostawy – na życzenie klienta możemy przeprowadzić instalację wiaty parkingowej.

Większość wiat posiada blachy montażowe o grubości 8 mm przykręcane do podłoża np. kołkami rozporowymi 16×200 mm które po przytwierdzeniu do podłoża mogą zostać zamaskowane przez przykrycie ich kostką betonową. Jeśli w miejscu planowanej inwestycji nie ma wylanego betonu zawsze zalecamy wykonanie punktowych fundamentów (tzw. szklanek betonowych) zgodnie z opracowanym projektem, w którym określamy rozmieszczenie, wymiary, klasę betonu oraz ewentualne uwagi. W trakcie instalacji istnieje możliwość regulacji wysokości poprzez wysunięcie regulowanych stóp montażowych, co ułatwia wypoziomowanie konstrukcji.

Większość modeli z naszej oferty dostarczane są w całości (złożone) na miejsce montażu, co ułatwia i przyspiesza instalację. Pozostałe modele, najczęściej te o większych gabarytach wymagają na czas transportu rozmontowania i ponownego złożenia podczas montażu.


Oddzielną kwestią jest montaż stojaków rowerowych, które w wersji poziomej mogą być montowane bezpośrednio do istniejącego, utwardzonego gruntu (asfalt, kostka brukowa, beton) z wyłączeniem podłoża podatnego na pękanie podczas wiercenia (np. kostka granitowa, ażurowa).

Stojaki pionowe (np. w kształcie odwróconej litery U) również mogą występować w wersji z podstawami do przykręcenia. Ze względu na trwałość zdecydowanie zalecamy instalację przez wbetonowanie, ewentualnie z wykorzystaniem kotew chemicznych, co zapewnia największą sztywność połączenia. Zalecamy unikanie instalacji przy wykorzystaniu kołków rozporowych. Solidnym rozwiązaniem jest użycie zaprawy dwuskładnikowej w wywierconych otworach, osadzenie nagwintowanych prętów, a gdy zaprawa zwiąże – przykręcenie stojaków nakrętkami zrywalnymi tzw. „antywandal”. Należy jednak pamiętać, że w przypadku instalacji na kostce betonowej potencjalny wandal będzie w stanie wyszarpać stojak wraz z kostką, więc warto zadbać o wylewkę betonową.
Najtrwalszym sposobem montażu stojaków U-kształtnych jest osadzenie ich podstaw w gruncie na co najmniej 30 cm i zalanie betonem.